Antrenörlükte İletişim Becerileri Eğitimi Sertifika Programı

Yorumlar

4.75
(126)

Antrenörlükte İletişim Becerileri Eğitimi Sertifika Programı

₺1.440,00

İletişim Becerileri ile ilgili kavramları tanımak ve spor öğretiminde etkili iletişim yöntemlerini kullanabilmektir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında niteliklerinizi kanıtlayarak öne çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Hemen Başla
 • Edevletten Transkriptli Sertifika
 • Tüm Cihazlardan 7/24 Erişim

Antrenörlükte İletişim Becerileri Eğitimi Sertifika Programı

 

Antrenörlükte İletişim Becerileri Eğitiminin amacı; İletişim Becerileri ile ilgili kavramları tanımak ve spor öğretiminde etkili iletişim yöntemlerini kullanabilmektir.

Antrenörlükte İletişim Becerileri Eğitimi; İletişimin tanımı, İletişim sürecinde yer alan öğeler, İletişim şekilleri, Sözlü, yazılı ve sözsüz iletişim, Etkili Konuşma, Dinleme, Empati, İletişim Engelleri, İletişim araçları, Sen dili ve Ben dili, Spor kulüplerinde iletişim, Antrenör ve iletişim, Hakem ve iletişim, İş yaşamında iletişim, Çatışma ve İletişim ile ilgili konuları içermektedir.

Antrenörler ve adaylarının danışanları ve danışmanlık verdikleri kişiler ile olan iletişim becerileri iyileştirmek ayrıca oluşabilecek iletişim kopukluklarını engellemek adına hazırlanmış bir eğitim programdır.

Dersin Program Çıktısına Katkısı

No Program Öğrenme Çıktıları Katkı Düzeyi
1 2 3 4 5
1 Antrenörlük alanında uygulamaya yönelik problemler üzerinde kullanılabilecek ilkeleri bilir, çözüm önerileri geliştirir.       X  
2 Antrenörlük mesleği ile ilişkili belirli çalışma alanlarında uzmanlaşırken alan dışı aldığı derslerle de genel kültür seviyesini arttırır.         X
3 Girişimci ve yenilikçi özelliklerini kullanarak sporun altyapısının gelişimine ve uluslararası düzeyde sporcu gelişimine katkı sağlar.       X  
4 Sportif ölçme ve değerlendirmeyi teknolojiyi kullanarak yapar.       X  
5 Antrenörlük mesleği ile ilişkili yasal düzenlemeleri bilir, yasalara uygun davranır     X    
6 Spor branşının ve hedef kitlenin (yaş grubu, antrenman durumu) özelliklerine uygun antrenmanları bilimsel yaklaşımlardan faydalanarak tasarlar, uygular, veri toplar, analiz eder, yorumlar ve raporlandırır.       X  
7 Sporun multidisipliner etkilerini bilir ve karşılaştığı problemlerin çözümünde kullanır.       X  
8           X
9 Farklı popülasyonlara yönelik sportif faaliyetleri iş birliği içinde planlar, uygular ve geliştirir     X    
10 Liderlik özelliklerini Türkçe'yi sözlü ve yazılı olarak etkili bir şekilde kullanarak yapar.     X    
11 Alandaki ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip eder, kişisel ve mesleki olarak kendini geliştirir.       X  Eğitmenimiz ;
Öğr. Gör. Esra ATIŞ/Spor Bilimleri Fakültesi/Antrenörlük Eğitimi Bölümü

-SÖZLÜ İLETİŞİM
-YAZILI İLETİŞİM
-SÖZSÜZ İLETİŞİM / BEDEN DİLİ

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (SAYEM) Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 480₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Eğitim sonunda elde edeceğiniz sertifikanız ile mesleki gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanızı öz geçmişinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Belgeniz üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır. Ayrıca tercih etmeniz durumunda Türkiye'de İlk defa Transkriptle birlikte e-Devlet'ten Görüntülenecektir.

Kişisel gelişim eğitimleri ve sertifikaları, genellikle her yaş grubundaki insanlar tarafından tercih edilir. Özellikle çalışanlar ve işletmeler için bu tür eğitimler önemli bir rol oynar ve onların daha nitelikli iş yapmalarına yardımcı olur. Ayrıca, öğrenciler ve yeni mezunlar da kişisel gelişim eğitimlerine katılarak kendilerini geliştirme ve ileride kariyerlerine yönelik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Öğrenciler ve yeni mezunlar, özellikle de kariyerlerine yeni başlamış olanlar, kişisel gelişim eğitimleri sayesinde kendilerine daha iyi bir gelecek inşa edebilirler.

Kişisel gelişim eğitimlerine katılım, genellikle herhangi bir özel yeterlilik veya eğitim gerektirmez.
Genel olarak, kişisel gelişim eğitimleri ve sertifikalar herkes tarafından tercih edilebilir ve çeşitli yaş gruplarındaki insanların kendilerini geliştirme ve ilerideki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Bu eğitimler, kariyerlerine yeni başlamış olanlar ve çalışanlar gibi farklı gruplar için önemli bir kaynaktır.

Eğitime Nasıl Katılabilirim ?

'Eğitime Katıl '' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz.

Ödemenizi Kredi Kartı ile yaparsanız sisteminiz otomatik olarak 60-120 saniye içerisinde öğrenci numaranızı oluşturularak SMS olarak giriş bilgilerinizi size iletecektir , EFT / Havale Ödemeleri mesai saatleri içerisinde yaparsanız sisteminiz aynı gün , mesai dışı yaparsanız ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz sms olarak size ulaşacaktır.

Sistem aşamalarını Öğrenci Paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca SMS olarak tüm bilgilendirmeler tarafınıza ulaşacaktır.

SÜREÇ HAKKINDA:

 • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.
 • Derslerin işlenişinde uzaktan eğitim yönetmeliği geçerli olacaktır.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri arasında tüm ders videoları 7/24 açık olup dileğiniz zaman aralığında istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.
 • Kayıt itibariyle kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla iletilmektedir.
 • Sınavlar internet üzerinden Avrupa online sınav uygulama kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli test şeklindedir.
 • Eğitim ve sınav 2 ay sürecektir. Eğitim ve sınavların bu süre zarfında tamamlanması gerekmektedir. 2 ayda tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 480₺'dir.
 • Sınavda 50 ve üzeri alan adaylarımız sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.

BAŞVURU HAKKINDA:

 • Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursanız olun eğitim programlarına başvurabilirsiniz.
 • Başvurusu olmayan adayların kayıtları kabul edilmemektedir. Önce başvuru yapınız.
 • Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • Ödeme işlemini aşağıda yer alan banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemi sonrasında dekont, makbuz ya da ekran görüntüsünü 0549 694 54 00 iletişim numarasına whatsapp üzerinden iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına " TC Kimlik No ve Eğitim Adı" yazılmalıdır.
 • Ödeme esnasında alıcı adı / hesap sahibi kısmına "Sakarya Uygulamalı Bilimler Ün Sayem-Kurs/Eğitim Gelirleri(Sığdığı kadarını yazınız.)” yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında doldurulan bilgiler aday sorumluluğuna aittir.
 • Başvuru oluşturduğunuz bilgiler ile sistem girişleriniz açılacaktır. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

SAYEM NE YAPIYOR ?

e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler SAYEM'de!