Yorumlar

4.2
(206)

Gıda İşletmelerinde Kalite ve Hijyen Yöneticisi Sertifika Programı

₺1.440,00

Gıda İşletmelerinde Kalite ve Hijyen Yöneticisinin görevi ise bu güveni boşa çıkarmamak ve işletmeye verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından olumlu yönde etki göstermektir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında niteliklerinizi kanıtlayarak öne çıkmanızı sağlar.
Tanıtım Videosu

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Hemen Başla
 • Edevletten Transkriptli Sertifika
 • Tüm Cihazlardan 7/24 Erişim

Gıda İşletmelerinde Kalite ve Hijyen Yöneticisi Sertifika Programı

Programın tamamı uzaktan eğitim videoları ve ders notları olarak hazırlanmış olup , Üniversitemiz Gıda Teknolojisi Bölümü akademisyenlerince oluşturulmuştur. Eğitim Programı Akademik Kadromuzca sektörel ihtiyaçlar göz önüne alınarak ve ihtiyaç analizi doğrultusunda oluşturularak içerik çalışması yapılmıştır.
Katılımcılara uygulama üniversitesi tecrübesini aktaran içeriklere sahiptir.

İnsanlık tarihi boyunca gıda ile ilgili gerek hammadde gerekse işleme yöntemi oldukça önemli yer tutmuştur. Gıda İşletmelerinde Kalite ve Hijyen Yöneticisinin görevi ise bu güveni boşa çıkarmamak ve işletmeye verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından olumlu yönde etki göstermektir. Geçmiş yıllarda gıda için sadece ülkesine, ailesine, kendine yeterli olması savunulurken günümüzde gıda kalitesi ve hijyeni sorgulanmaktadır.

Günümüz şartları ve insan sağlığı dikkate alındığında gıda güvenliğine/kalite ve hijyenine dikkat edilmesi oldukça gerekli ve önemlidir. Gıda güvencesi FAO’nun tanımına göre, belli bir bölgedeki tüm insanların, sosyal olarak kabul edilebilir ve ekolojik olarak sürdürülebilir şekilde, aktif ve sağlıklı bir hayat için günlük besin ihtiyaçlarını ve tercih ettikleri yeterli, güvenli ve besleyici gıdaya her zaman fiziksel ve ekonomik olarak erişebilmeleridir FAO, 1996).

Bu açıklamadan ve uluslararası gerçekleşen gıda konferansları sonrasında gıda üzerine çalışmalar hız kazanmış günümüz kontrollerine ve kalite standartlarına kadar ilerleme kaydedilmiş ve radikal değişikliklere yol açmıştır.

Bu değişikliklerin temel nedenlerine eğitim düzeyinin yükselmesi, kişisel gelir artışı, ulaşılabilirlik, sağlık teknolojisinin ilerlemesi, teknolojinin gelişmesi (buzdolabı , derin dondurucu vb.), geniş aileden çekirdek aileye dönüşün artması ve şehirleşme örnek gösterilebilir.

Günümüzde sektörde bulunan gıda işletmeleri için gıdada kaliteyi ve hijyeni korumak , yeterli standartlarda ve üzerinde ürünler ortaya koymak sürdürülebilirlik ve verimlilik için günümüz getirilerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

DERS İÇERİĞİ
KALİTE VE KALİTE YÖNETİMİ NEDİR ?
AKREDİSTASYON KAVRAMI
KALİTE YÖNETİMİ VE STANDARTLAR
GIDA GÜVENLİĞİ VE YÖNETİM SİSTEMLERİ
DOKÜMAN YÖNETİMİ
EĞİTİM YÖNETİMİ
ORGANİZASYON (KURUMSAL) YAPISI
ISO 22000: 2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Eğitimi
ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemleri
HACCP Eğitimi
GHP: İyi Hijyen Uygulamaları Eğitimi
ISO 22000 İç Denetçi: Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri İç Denetçi Eğitimi
BRC: İngiliz Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
ISO 45001: İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi
HİJYEN VE SANİTASYON EĞİTİMİ
HELAL GIDA YÖNETİM SİSTEMİ
ISO 14001: 2015 - Çevre Yönetim Sistemi
İLETİŞİM DERSLERİ
GÖRÜŞME TEKNİKLERİ DERSLERİ
LİDERLİK DERSLERİ

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (SAYEM) Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 480₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Eğitim sonunda elde edeceğiniz sertifikanız ile mesleki gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanızı öz geçmişinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Belgeniz üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır. Ayrıca tercih etmeniz durumunda Türkiye'de İlk defa Transkriptle birlikte e-Devlet'ten Görüntülenecektir.

Mesleki eğitimler ve sertifikalar, genellikle belli mesleki alanlarda çalışan veya çalışmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.
 Bu eğitimler, bir mesleki alanda çalışan kişilere ileri seviye bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla verilir ve bu eğitimlerin tamamlanmasını takiben bir sertifika verilir. Bu sertifikalar mesleki alanda çalışan kişilerin yetkinliklerini gösterir. Bu nedenle mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen kişiler için önemlidir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar herkes tarafından tercih edilebilir.

Örneğin, mesleki alanda çalışmayı düşünen ve bu alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak isteyen kişiler bu tür eğitimleri ve sertifikaları alarak mesleki alanda çalışmaya başlayabilirler. Bu tür eğitimler ve sertifikalar, aynı zamanda mesleki alanda çalışan kişilerin kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir. Örneğin, bir mühendis olarak çalışan kişi, mühendislik alanında ileri seviye bir eğitim alarak kariyerine devam edebilir ve bu sayede daha yüksek bir pozisyona geçme şansını artırabilir.

Sonuç olarak, mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmak isteyen veya mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen herkes tarafından tercih edilebilir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak için önemlidir ve aynı zamanda mesleki kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir.

Eğitime Nasıl Katılabilirim ?

'Eğitime Katıl '' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz.

Ödemenizi Kredi Kartı ile yaparsanız sisteminiz otomatik olarak 60-120 saniye içerisinde öğrenci numaranızı oluşturularak SMS olarak giriş bilgilerinizi size iletecektir , EFT / Havale Ödemeleri mesai saatleri içerisinde yaparsanız sisteminiz aynı gün , mesai dışı yaparsanız ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz sms olarak size ulaşacaktır.

Sistem aşamalarını Öğrenci Paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca SMS olarak tüm bilgilendirmeler tarafınıza ulaşacaktır.

SÜREÇ HAKKINDA:

 • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.
 • Derslerin işlenişinde uzaktan eğitim yönetmeliği geçerli olacaktır.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri arasında tüm ders videoları 7/24 açık olup dileğiniz zaman aralığında istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.
 • Kayıt itibariyle kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla iletilmektedir.
 • Sınavlar internet üzerinden Avrupa online sınav uygulama kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli test şeklindedir.
 • Eğitim ve sınav 2 ay sürecektir. Eğitim ve sınavların bu süre zarfında tamamlanması gerekmektedir. 2 ayda tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 480₺'dir.
 • Sınavda 50 ve üzeri alan adaylarımız sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.

BAŞVURU HAKKINDA:

 • Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursanız olun eğitim programlarına başvurabilirsiniz.
 • Başvurusu olmayan adayların kayıtları kabul edilmemektedir. Önce başvuru yapınız.
 • Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • Ödeme işlemini aşağıda yer alan banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemi sonrasında dekont, makbuz ya da ekran görüntüsünü 0549 694 54 00 iletişim numarasına whatsapp üzerinden iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına " TC Kimlik No ve Eğitim Adı" yazılmalıdır.
 • Ödeme esnasında alıcı adı / hesap sahibi kısmına "Sakarya Uygulamalı Bilimler Ün Sayem-Kurs/Eğitim Gelirleri(Sığdığı kadarını yazınız.)” yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında doldurulan bilgiler aday sorumluluğuna aittir.
 • Başvuru oluşturduğunuz bilgiler ile sistem girişleriniz açılacaktır. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

SAYEM NE YAPIYOR ?

e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler SAYEM'de!