HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

Yorumlar

4.54
(219)

HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

₺1.440,00

Deneyimli eğitmenler ve tecrübe odaklı anlatımlarla gerçekleştirilen başarılı bir eğitim serüveni olarak kabul edilmektedir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında niteliklerinizi kanıtlayarak öne çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Hemen Başla
 • Edevletten Transkriptli Sertifika
 • Tüm Cihazlardan 7/24 Erişim

HPLC - Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası deneyimli eğitmenler ve tecrübe odaklı anlatımlarla gerçekleştirilen başarılı bir eğitim serüveni olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda eğitim sertifikası almak adına kayıt yaptıran adayların hemen hepsi için ciddi avantajlardan söz etmek mümkündür. Profesyonel bakış açısıyla hareket etmeyi arzu eden hemen herkes için ideal bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Bu bağlamda alacağınız sertifika ile beklentilerinize en iyi şekilde cevap verecek bir yaklaşım benimseyebilirsiniz.

Laboratuvar ve analiz kariyerini başarılı bir şekilde sonuçlandırmak isteyen hemen herkes için ideal bir seçenek olan bu sertifika programı kapsamında beklentilerinize uygun bir çözümden yararlanabilirsiniz. Özellikle de kariyerini laboratuvar çalışmaları alanında sürdürmek isteyenler için kaliteli bir çözüme ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenle de HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası için vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırmanız gerekir.

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi (HPLC) Eğitimi 

Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi, tıpta, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Bu eğitimle HPLC cihazı ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak,HPLC’nin çalışma prensibi, ekipman özellikleri, avantajları ve dezavantajları, donanım, yazılım ve uygulama alanlarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz.

İleride yapacağınız laboratuvar çalışmalarınıza başlarken size kapsamlı bir içerik sunmayı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, HPLC’yi bir analiz yöntemine hazırlayabilir, rutin çalışmalarınızı bireysel olarak sorunsuz bir şekilde yürütebilir, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilir, olası problemlere anında müdahale edebilir yetkinliğe sahip olacaksınız.

Tüm konu başlıklarında bir analist olarak izleyeceğiniz adımları görsellerle sizlere sunmaya çalıştık. HPLC’nin kısımları, bu kısımların özellikleri ve çalışma mekanizmaları hakkında bilgi vermenin yanı sıra, bağlantı elemanları ve bileşenlerinin kontrolü ve bakımlarını öğrenecek, ayrıca en çok karşılaşacağınız ekranlarda, en sık kullanacağınız sekmelerle ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Elde ettiğiniz sonuçları raporlayabilmeniz için uygulanması gereken işlem basamakları da ayrıca sunulmuştur.

HPLC Kullanım Alanları

Endüstride ArGe ve kalite çalışmalarında, tıp ve biyoloji araştırmalarında, akademik çalışmalarınızda, sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok alanda yaygın olarak kullanılan HPLC, özellikle termal kararlılığı olmayan bileşenlerin tespitinde önemli bir yere sahiptir. HPLC’de edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

HPLC – Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisi Sertifikası ile Elde Edilecek Yetkinlikler

Eğitim ve sertifika programı kapsamında katılımcıların daha başarılı bir süreç tamamlamaları hedeflenmektedir. Bu çerçevede amaç tamamen eğitimin başarılı bir şekilde tamamlanması olarak kabul edilmektedir. Peki, eğitim sürecinde katılımcılara neler sunulmaktadır? İşte eğitim sürecinde mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

 • Kromatografi ve Spektroskopi Tanımlamaları
 • Genel Bileşenlerin Öğrenilmesi
 • Detektör Kullanımı ile Genel Prensiplerin Öğrenilmesi
 • Sorun Giderme Yaklaşımları Benimsenmesi
 • HLPC Sistemi ile alakalı Numune Hazırlama, Analiz ve Temizlik Süreçleri

Tüm bu süreç titiz bir şekilde gerçekleştirilirken amaç tamamen eğitimin başarı odaklı bir şekilde tamamlanmasıdır. Siz de bu konuda en iyiyi hedefleyerek kalite odaklı bir yaklaşım benimsemeyi tercih edebilirsiniz.

Eğitim Sürecin Kimler Katılmalı?

Eğitim süreci, analiz ve laboratuvar çalışmaları kapsamında başarılı olmayı arzu eden hemen herkes için çok çok değerlidir. Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus sürecin profesyonel bir şekilde yönetilmesidir. İlaç, gıda, kozmetik ve laboratuvar gibi pek çok alanda çalışanlar için bu süreç oldukça değerlidir. Üstelik analiz çalışmalarının titiz bir şekilde tamamlanması adına da önemli çözümler geliştirilmektedir. O halde siz de beklentilerinize cevap verecek bir yaklaşım için mutlaka sertifika programına kayıt yaptırmalısınız.

HPLC EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Kromatografinin Temelleri
 • HPLC Çalışma Prensibi
 • HPLC Kullanım Alanları
 • HPLC’nin Uygulamada Sağladığı Avantaj ve Dezavantajlar
 • HPLC’nin Modülleri
 • Cihaz Bakımı
 • Örnek ve Mobil Faz Hazırlanmasında Temel Kurallar
 • Yazılım Ekranında Çalışma Adımları
 • Analiz Metodu Oluşturulması
 • Dataların İşlenmesi ve Raporlama
 • Örnek HPLC Uygulamaları

  12 Uzaktan Eğitim Saati Sürecektir

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (SAYEM) Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 480₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Eğitim sonunda elde edeceğiniz sertifikanız ile mesleki gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanızı öz geçmişinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Belgeniz üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır. Ayrıca tercih etmeniz durumunda Türkiye'de İlk defa Transkriptle birlikte e-Devlet'ten Görüntülenecektir.

Kimya ve laboratuvar sertifikaları genellikle kimya ve laboratuvar ortamında çalışan kişiler için tasarlanmıştır. Kimya ve laboratuvar teknisyenleri, kimya mühendisleri, diğer bilim insanları, biyoloji, veterinerlik alanı gibi profesyonelleri içerebilir. Ayrıca, kimya ve laboratuvar ortamında çalışmayı planlayan öğrenciler de bu tür sertifikaları almayı düşünebilirler.

Kimya ve laboratuvar sertifikaları, kimya ve laboratuvar ortamında çalışan kişilerin becerilerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmıştır ve bu sertifikalar, çalışanların profesyonelliğini kanıtlamaya yardımcı olur. Bu sertifikalar, çalışanların bilgi ve becerilerini güncel tutmasına yardımcı olur ve ayrıca onların kariyerlerinde ilerleme sağlar.

Kimya ve laboratuvar sertifikaları, kimya ve laboratuvar ortamında çalışan herkes tarafından alınabilir. Ayrıca, kimya ve laboratuvar ortamında çalışmayı planlayan öğrenciler de bu tür sertifikaları almayı düşünebilirler.

Eğitime Nasıl Katılabilirim ?

'Eğitime Katıl '' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz. Ödemenizi Kredi Kartı ile yaparsanız sisteminiz otomatik olarak 60-120 saniye içerisinde öğrenci numaranızı oluşturularak SMS olarak giriş bilgilerinizi size iletecektir , EFT / Havale Ödemeleri mesai saatleri içerisinde yaparsanız sisteminiz aynı gün , mesai dışı yaparsanız ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz sms olarak size ulaşacaktır. Sistem aşamalarını Öğrenci Paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca SMS olarak tüm bilgilendirmeler tarafınıza ulaşacaktır.

SÜREÇ HAKKINDA:

 • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.
 • Derslerin işlenişinde uzaktan eğitim yönetmeliği geçerli olacaktır.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri arasında tüm ders videoları 7/24 açık olup dileğiniz zaman aralığında istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.
 • Kayıt itibariyle kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla iletilmektedir.
 • Sınavlar internet üzerinden Avrupa online sınav uygulama kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli test şeklindedir.
 • Eğitim ve sınav 2 ay sürecektir. Eğitim ve sınavların bu süre zarfında tamamlanması gerekmektedir. 2 ayda tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 480₺'dir.
 • Sınavda 50 ve üzeri alan adaylarımız sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.

BAŞVURU HAKKINDA:

 • Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursanız olun eğitim programlarına başvurabilirsiniz.
 • Başvurusu olmayan adayların kayıtları kabul edilmemektedir. Önce başvuru yapınız.
 • Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • Ödeme işlemini aşağıda yer alan banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemi sonrasında dekont, makbuz ya da ekran görüntüsünü 0549 694 54 00 iletişim numarasına whatsapp üzerinden iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına " TC Kimlik No ve Eğitim Adı" yazılmalıdır.
 • Ödeme esnasında alıcı adı / hesap sahibi kısmına "Sakarya Uygulamalı Bilimler Ün Sayem-Kurs/Eğitim Gelirleri(Sığdığı kadarını yazınız.)” yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında doldurulan bilgiler aday sorumluluğuna aittir.
 • Başvuru oluşturduğunuz bilgiler ile sistem girişleriniz açılacaktır. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

SAYEM NE YAPIYOR ?

e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler SAYEM'de!