Özel Barınma Hizmetleri Yöneticisi Eğitimi Sertifika Programı

Yorumlar

4.57
(284)

Özel Barınma Hizmetleri Yöneticisi Eğitimi Sertifika Programı

₺1.440,00

Özel Barınma Hizmetleri Yöneticisi olabilmek için Özel Barınma Hizmetleri Yönetici sertifikasına gerek duyulmaktadır.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında niteliklerinizi kanıtlayarak öne çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Hemen Başla
 • Edevletten Transkriptli Sertifika
 • Tüm Cihazlardan 7/24 Erişim

Özel Barınma Hizmetleri Yöneticisi Eğitimi Sertifika Programı

Özel Barınma Hizmetleri Yöneticisi olabilmek için Özel Barınma Hizmetleri Yönetici sertifikasına gerek duyulmaktadır. Alınacak Özel Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası ZORUNLU tutulmaktadır.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Kurumların Yönetimi, İşletme Esasları ve Personele İlişkin Hükümler(1) Kurumların yönetimi MADDE 19- (1) Kız öğrencilerin barındığı kurumlarda kadın, erkek öğrencilerin barındı- ğı kurumlarda erkek yönetici görevlendirilir. (2) Kurum, lisans mezunu ve mevzuat bilgisi, kurum yönetimi, işletme, kurumun fiziki ve hizmet standartlarının iyileştirilmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi konularında düzenlenen eğitim sonucunda alınan öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikasına sahip müdür tarafından yönetilir

Program asenkron olarak gerçekleşecektir. Bir ay süreniz bulunmaktadır ve bu süreç içerisinde kendi müsaitliğinize göre sisteme girerek eğitim videolarınızı izleyebilirsiniz.

Yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınız

EĞİTİM İÇERİĞİ

  A- MEVZUAT BİLGİSİ (20 ders saati)
  1- Özel Öğretim Kurumları Genel  Müdürlüğü Mevzuatı
  a) Özel Öğretim Kurumları Kanunu
  b) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği.
  c) Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği
  d) Standartlar Yönergesi
  2- İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
  3- Yangın Mevzuatı
  4- Konaklama Pansiyon Mevzuatı
  B- YURT YÖNETİMİ (30 ders saati)
  1- Yönetim ve Liderlik
  2- İnsan İlişkileri ve İletişim
  3- Yöneticilik ve Motivasyon
  4- Kriz ve Risk Yönetimi
  5- Zaman Yönetimi
  6- Yöneticilik ve Planlama
  a) Personel İş ve İşlemleri
  b) Personel İş Planı Hazırlama
  c) Öğrenci İşleri
  ç) Sosyal Etkinliklerin Planlanması
  d) Bütçe Yönetimi
  7- Reklam ve İlan
  8- Medyayla İlişkiler
  9- Halkla İlişkiler
  C- BARINMA VE BESLENME HİZMETLERİ (20 ders saati)
  1- Barınma Hizmeti
  2- Sağlıklı Beslenme Hizmeti
  3- Temizlik ve Hijyen
  4- Kişisel Bakım
  D- GÜVENLİK (15 ders saati)
  1-İş Sağlığı ve Güvenliği
  2- Kurum İçi ve Çevre Güvenliği
  3- Yangın ve Deprem Güvenliği
  4- Sigorta İşlemleri
  E- ÇOCUK, ERGEN, GENÇ ve AİLE (20 ders saati)
  1- Çocuk, Ergen ve Genç Psikolojisi
  2- Çocuk, Ergen ve Gençle İletişim
  3- Aile ile İletişim
  4- Aile ile İşbirliği
  5- Çocuk, Ergen ve Genç Rehberlik Hizmetleri
  6- Eğitim Ortamlarının Düzenlenmesi
  F- PROTOKOL VE YAZIŞMA KURALLARI (10 ders saati)
  1- Protokol Kuralları
  2- Yazışma Kuralları
  G- YURT MODÜLÜ (5 ders saati)
  H- MESLEKİ GELİŞİM, ADAB VE ETİK (10 ders saati)
  1- Adabımuaşeret Kuralları
  2- Mesleki Etik
  3- Mesleki Gelişim

  EĞİTİM SÜRESİ

  130 Uzaktan Eğitim Saati Sürecektir.

  Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
  Eğitim Sonunda; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (SAYEM) Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

  Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 480₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

  Eğitim sonunda elde edeceğiniz sertifikanız ile mesleki gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanızı öz geçmişinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Belgeniz üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır. Ayrıca tercih etmeniz durumunda Türkiye'de İlk defa Transkriptle birlikte e-Devlet'ten Görüntülenecektir.

  Mesleki eğitimler ve sertifikalar, genellikle belli mesleki alanlarda çalışan veya çalışmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.
   Bu eğitimler, bir mesleki alanda çalışan kişilere ileri seviye bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla verilir ve bu eğitimlerin tamamlanmasını takiben bir sertifika verilir. Bu sertifikalar mesleki alanda çalışan kişilerin yetkinliklerini gösterir. Bu nedenle mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen kişiler için önemlidir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar herkes tarafından tercih edilebilir.

  Örneğin, mesleki alanda çalışmayı düşünen ve bu alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak isteyen kişiler bu tür eğitimleri ve sertifikaları alarak mesleki alanda çalışmaya başlayabilirler. Bu tür eğitimler ve sertifikalar, aynı zamanda mesleki alanda çalışan kişilerin kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir. Örneğin, bir mühendis olarak çalışan kişi, mühendislik alanında ileri seviye bir eğitim alarak kariyerine devam edebilir ve bu sayede daha yüksek bir pozisyona geçme şansını artırabilir.

  Sonuç olarak, mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmak isteyen veya mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen herkes tarafından tercih edilebilir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak için önemlidir ve aynı zamanda mesleki kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir.

  Eğitime Nasıl Katılabilirim ?

  'Eğitime Katıl '' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz.

  Ödemenizi Kredi Kartı ile yaparsanız sisteminiz otomatik olarak 60-120 saniye içerisinde öğrenci numaranızı oluşturularak SMS olarak giriş bilgilerinizi size iletecektir , EFT / Havale Ödemeleri mesai saatleri içerisinde yaparsanız sisteminiz aynı gün , mesai dışı yaparsanız ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz sms olarak size ulaşacaktır.

  Sistem aşamalarını Öğrenci Paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca SMS olarak tüm bilgilendirmeler tarafınıza ulaşacaktır.

  SÜREÇ HAKKINDA:

  • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.
  • Derslerin işlenişinde uzaktan eğitim yönetmeliği geçerli olacaktır.
  • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri arasında tüm ders videoları 7/24 açık olup dileğiniz zaman aralığında istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.
  • Kayıt itibariyle kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla iletilmektedir.
  • Sınavlar internet üzerinden Avrupa online sınav uygulama kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli test şeklindedir.
  • Eğitim ve sınav 2 ay sürecektir. Eğitim ve sınavların bu süre zarfında tamamlanması gerekmektedir. 2 ayda tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 480₺'dir.
  • Sınavda 50 ve üzeri alan adaylarımız sertifika almaya hak kazanacaktır.
  • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.

  BAŞVURU HAKKINDA:

  • Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursanız olun eğitim programlarına başvurabilirsiniz.
  • Başvurusu olmayan adayların kayıtları kabul edilmemektedir. Önce başvuru yapınız.
  • Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.
  • Ödeme işlemini aşağıda yer alan banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ödeme işlemi sonrasında dekont, makbuz ya da ekran görüntüsünü 0549 694 54 00 iletişim numarasına whatsapp üzerinden iletmeniz gerekmektedir.
  • Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına " TC Kimlik No ve Eğitim Adı" yazılmalıdır.
  • Ödeme esnasında alıcı adı / hesap sahibi kısmına "Sakarya Uygulamalı Bilimler Ün Sayem-Kurs/Eğitim Gelirleri(Sığdığı kadarını yazınız.)” yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Başvuru esnasında doldurulan bilgiler aday sorumluluğuna aittir.
  • Başvuru oluşturduğunuz bilgiler ile sistem girişleriniz açılacaktır. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

   


  Yorumlar

  0 yoruma göre

  Düşüncelerini paylaş

  Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

  Yeni Yorum  Son İncelemeler

  SAYEM NE YAPIYOR ?

  e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler SAYEM'de!