Sıvı Kromatografisi-Kütle Spektrometresi LC MS/MS Sertifikası

Yorumlar

4.88
(186)

Sıvı Kromatografisi-Kütle Spektrometresi LC MS/MS Sertifikası

₺1.440,00

Sıvı Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir.

Transkriptli sertifikalar, iş başvurularında niteliklerinizi kanıtlayarak öne çıkmanızı sağlar.

Öne Çıkanlar

 • Eğitime Hemen Başla
 • Edevletten Transkriptli Sertifika
 • Tüm Cihazlardan 7/24 Erişim

SIVI KROMATOGRAFİSİ/KÜTLE SPEKTROMETRESİ (LC/MS & LC/MS/MS) EĞİTİMİ

LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası, analiz çalışmaları ve laboratuvar uygulamaları konusunda uzmanlaşmak isteyen hemen herkes için ideal bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda kendi alanında daha başarılı bir deneyime ulaşmak isteyenler için LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası alarak kariyeri sürdürmek mümkündür. Siz de kariyerinizi bu alanda devam ettirmek mi istiyorsunuz? O halde hem teorik hem de pratik bilgilerin bulunduğu bir süreci değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Profesyonel bir eğitim süreci olarak kabul edilen sertifika programı sayesinde başarılı eğitim sürecinden faydalanabilirsiniz.

LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası Neleri Kapsar?

LC-MS/MS Eğitimi kapsamında profesyonel bir yaklaşım sergilenirken amaç tamamen çözüm odaklı bir yaklaşım benimsemek olmalıdır. Bu nedenle de eğitim içeriğinin titizlikle belirlenmesi ve kusursuz bir sonuç ortaya çıkması adına değerlendirme yapılması olasıdır. Peki, bu eğitimler çerçevesinde neler gerçekleşir?

 • Kromatografi ve Temel İlkeler
 • Kütle Spektroskopisi ve Temel İlkeler
 • Ayrıştırma Teknikleri
 • LC-MS MS Genel ve Tıpta Kullanımı
 • LC-MS MS Cihaz Bileşenleri
 • Analiz Esnasında Gerçekleşen Hataların Tespiti, Önlenmesi ve Düzeltilmesi
 • Sonuç Yorumlama Süreçleri

Tüm bu aşamaları kapsayan başarılı bir süreç olması açısından LC-MS/MS Eğitimi; katılımcıların maksimum manada fayda elde edebileceği bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de analiz ve değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlamayı arzu eden herkes için eğitim sertifikası almak gerekir. Siz de bu alanda çalışmalar yaparak beklentilerinizi karşılayacak bir yaklaşım benimsemeyi tercih edebilirsiniz.

Kimler LC-MS/MS Eğitimi Sertifikası Almalı?

Sertifika alma süreçlerinde pek çok kimse için en değerli konulardan bir tanesi eğitimin katılımcılara kattığı ayrıcalıklardır. Bu bağlamda bütün katılımcıların profesyonel bir yaklaşım benimsemesi ve kendi alanlarında başarı odaklı bir yaklaşıma ulaşmaları olasıdır. Siz de bu konuda maksimum deneyim elde etmek adına LC-MS/MS Eğitimi kaydı yaptırabilirsiniz.

Eğitime kaydınızı yaptırdıktan sonra pek çok konuda uzmanlık elde edebilirsiniz. Üstelik kariyerinizi de daha başarılı bir şekilde sürdürme imkânı elde edebileceksiniz. O halde profesyonel bir bakış açısıyla hareket ederek size en uygun seçeneklerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Titizlikle hazırlanmış eğitim süreçleri ve kaliteli bir sertifika programından siz de maksimum manada deneyim elde edin!

 

SIVI KROMATOGRAFİSİ/KÜTLE SPEKTROMETRESİ (LC/MS & LC/MS/MS) EĞİTİMİ

 
Sıvı Kromatografisi, kimyada ve endüstrinin pek çok alanında yaygın bir kullanım alanına sahip analiz yöntemlerinden biridir. Kütle spektrometresi ise; HPLC’de herhangi bir termal bozulmaya uğramadan ayrımı sağlanan kompleks yapının hangi bileşenlerden meydana geldiğinin tespitinde bileşenlere kimlik doğrulaması yapmamızı sağlayan ileri bir analitik sistemdir. Bu eğitimle HPLC/MS ile ilgili genel bir kullanıcı düzeyinde temel bilgileri edinmiş olmanız amaçlanmıştır.

Öncelikle kromatografiye giriş yaparak, yüksek performanslı sıvı kromatografisinin ve kütle
spektrometresinin çalışma prensipleri ayrı ayrı ele alınacaktır. Bu iki sistemin özellikleri birleşmesiyle LC/MS kullanımının avantajları ve dezavantajları, donanım ve yazılımda öne çıkan modüller, kütüphane tarama seçenekleri, LC/MS uygulama alanları ve çalışmalarda ortaya çıkabilecek bazı problemler ve çözüm yollarına değineceğimiz bu derste tüm başlıkları detaylandırarak ilerleyeceğiz. Son olarak örnek uygulamalar ile rutin analizlerde ve cihaz bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar üzerine konuşacağız.
Laboratuvar uygulamalarınızda size kılavuz olabilecek, güncel kaynaklarla hazırlanmış bu içerik ile sistemi elimizden geldiğince tüm yönleriyle teorik olarak kavramanızı hedefliyoruz. Bu eğitimi tamamladığınızda, LC/MS’i bir analiz yöntemine hazırlayabilecek, analiz sisteminin düzgün işletilmesini sağlayabilecek, sistemdeki temel bakım ve kontrolleri gerçekleştirebilecek, ayrıca olası problemlere çözüm sunabilecek yetkinliğe sahip olacaksınız.

LC/MS KULLANIM ALANLARI

Adli araştırmalar, gıda güvenliği, ilaç endüstrisi, doğa ve çevre araştırmaları, tıp ve biyolojik araştırmalar ile sertifikasyon, kontrol ve izleme çalışmaları yapan akredite laboratuvarlar gibi pek çok uygulama alanında yaygın olarak kullanılan LC/MS sisteminde edineceğiniz bu deneyim, sizi alanınızda bir adım daha öne çıkaracaktır.

LC/MS ve LC/MS/MS uygulamaları, GC/MS uygulamaları ile analiz edilemeyen örneklerin kütle
spektrumlarının alınabilmesi için düşük sıcaklıklarda ve türevlendirmeye ihtiyaç duyulmadan yüksek kesinlik ve tekrar edilebilirlik ile analiz edilmelerini sağlar. Uçucu olmayan ve/veya termal kararsız bileşiklerin analizi için ihtiyaç duyulan bir analitik yöntemdir.

LC/MS EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Kromatografi’ye Giriş
 • LC-MS Kısımları ve LC-MS Kullanım Alanları
 • LC-MS Avantajları ve Dezavantajları
 • LC/MS ve LC Tandem MS Çalışma Prensibi
 • Yazılımda Uygulama Yapmanın Detayları
 • Dataların İşlenmesi ve Kütüphane Taraması
 • Sistem Bakımı ve Problem Çözme Prosedürleri
 • Örnek HPLC/MS Uygulamaları

  11 Uzaktan Eğitim Saati Sürecektir

Örneği verilen belgede ''Örnek'' olarak bildirilen eğitim başlığı programlara göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim Sonunda; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (SAYEM) Onaylı Sertifika Sahibi Olacaksınız. Belgeler Tarafınıza eğitiminizi tamamladıktan sonra 5 iş günü içerisinde e-Devlet üzerinden gönderilecektir.  Fiziki kargo istemeniz ek ödeme yapmanız gerekmektedir.

Fiziki kargo tercihi yapan, kargo gönderimi sağlanan ve buna rağmen teslim almayan ve sertifikası merkezimize dönen adayların yeniden kargo gönderimi yapılması için 480₺ ek ödeme yapması gerekmektedir. Size gönderilen kargoları lütfen teslim alınız. Teslim alınmaması ve yeniden kargolanması için ek ödeme yapılmaması durumunda adayın belgesi 1 ay (30 gün) içerisinde imha edilecektir.

Eğitim sonunda elde edeceğiniz sertifikanız ile mesleki gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Bu tür eğitimler destekleyici faaliyetler sınıfında bulunmaktadır. Gelişiminize katkıda bulunarak almaya hak kazandığınız sertifikanızı öz geçmişinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Belgeniz üniversite onaylı ve e-Devlet'te sorgulanabilir olacaktır. Ayrıca tercih etmeniz durumunda Türkiye'de İlk defa Transkriptle birlikte e-Devlet'ten Görüntülenecektir.

Mesleki eğitimler ve sertifikalar, genellikle belli mesleki alanlarda çalışan veya çalışmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.
 Bu eğitimler, bir mesleki alanda çalışan kişilere ileri seviye bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla verilir ve bu eğitimlerin tamamlanmasını takiben bir sertifika verilir. Bu sertifikalar mesleki alanda çalışan kişilerin yetkinliklerini gösterir. Bu nedenle mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen kişiler için önemlidir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar herkes tarafından tercih edilebilir.

Örneğin, mesleki alanda çalışmayı düşünen ve bu alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak isteyen kişiler bu tür eğitimleri ve sertifikaları alarak mesleki alanda çalışmaya başlayabilirler. Bu tür eğitimler ve sertifikalar, aynı zamanda mesleki alanda çalışan kişilerin kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir. Örneğin, bir mühendis olarak çalışan kişi, mühendislik alanında ileri seviye bir eğitim alarak kariyerine devam edebilir ve bu sayede daha yüksek bir pozisyona geçme şansını artırabilir.

Sonuç olarak, mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmak isteyen veya mesleki kariyerlerini geliştirmeyi hedefleyen herkes tarafından tercih edilebilir. Mesleki eğitimler ve sertifikalar, mesleki alanda çalışmaya başlamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olmak için önemlidir ve aynı zamanda mesleki kariyerlerini ilerletmek için de kullanılabilir.

Eğitime Nasıl Katılabilirim ?

'Eğitime Katıl '' butonuyla kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Sistem sizi yönlendirmektedir. Ödeme işleminizi Banka/Kredi Kartı ile veya Havale EFT yöntemiyle tamamlayabilirsiniz.

Ödemenizi Kredi Kartı ile yaparsanız sisteminiz otomatik olarak 60-120 saniye içerisinde öğrenci numaranızı oluşturularak SMS olarak giriş bilgilerinizi size iletecektir , EFT / Havale Ödemeleri mesai saatleri içerisinde yaparsanız sisteminiz aynı gün , mesai dışı yaparsanız ilk mesai gününde açılıp giriş bilgileriniz sms olarak size ulaşacaktır.

Sistem aşamalarını Öğrenci Paneliniz üzerinden görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca SMS olarak tüm bilgilendirmeler tarafınıza ulaşacaktır.

SÜREÇ HAKKINDA:

 • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi onaylı sertifika elde edebileceğiniz bir kişisel ve mesleki gelişim programıdır.
 • Derslerin işlenişinde uzaktan eğitim yönetmeliği geçerli olacaktır.
 • Eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri arasında tüm ders videoları 7/24 açık olup dileğiniz zaman aralığında istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.
 • Kayıt itibariyle kullanıcı adı ve şifre SMS yoluyla iletilmektedir.
 • Sınavlar internet üzerinden Avrupa online sınav uygulama kriterlerine göre gerçekleştirilecektir. Çoktan seçmeli test şeklindedir.
 • Eğitim ve sınav 2 ay sürecektir. Eğitim ve sınavların bu süre zarfında tamamlanması gerekmektedir. 2 ayda tamamlanmayan eğitimlerde sürenizi uzatmak için belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir.
 • 3 defa ücretsiz sınav hakkınız bulunmaktadır, adaylarımızın %99'u ilk sınav haklarında başarılı olmaktadır. Eğer 3 sınav hakkınızda da başarılı olamaz iseniz ek 1 sınav hakkı tanımlanacaktır ve ücreti 480₺'dir.
 • Sınavda 50 ve üzeri alan adaylarımız sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.

BAŞVURU HAKKINDA:

 • Türkiye’nin ve Dünya’nın neresinde olursanız olun eğitim programlarına başvurabilirsiniz.
 • Başvurusu olmayan adayların kayıtları kabul edilmemektedir. Önce başvuru yapınız.
 • Kaydınızı internet üzerinden oluşturabilirsiniz.
 • Ödeme işlemini aşağıda yer alan banka hesabından gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ödeme işlemi sonrasında dekont, makbuz ya da ekran görüntüsünü 0549 694 54 00 iletişim numarasına whatsapp üzerinden iletmeniz gerekmektedir.
 • Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına " TC Kimlik No ve Eğitim Adı" yazılmalıdır.
 • Ödeme esnasında alıcı adı / hesap sahibi kısmına "Sakarya Uygulamalı Bilimler Ün Sayem-Kurs/Eğitim Gelirleri(Sığdığı kadarını yazınız.)” yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında doldurulan bilgiler aday sorumluluğuna aittir.
 • Başvuru oluşturduğunuz bilgiler ile sistem girişleriniz açılacaktır. Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 


Yorumlar

0 yoruma göre

Düşüncelerini paylaş

Bu eğitimi kullandıysanız, düşüncelerinizi diğer kişiler ile paylaşın

Yeni YorumSon İncelemeler

SAYEM NE YAPIYOR ?

e-Devlet ve Üniversite Onaylı Sertifikalar kariyerinizde sizi bir adım öne taşımaktadır. Üniversite Güvencesi İle İhtiyacınız Olan Güncel İçerikler SAYEM'de!